Tanıtım:
Vampirler ve Kurtadamlar arasında, hangisinin dünyayı yöneteceğine karar verecek olan savaş sonunda internete de sıçradı. Sende istediğin tarafa katılarak bu dengeyi katıldığın tarafın yönünde değiştirme şansına sahipsin.

başa Dön

Oyun Temeli:
MonstersGame oynamak için internet bağlantısı ve bir Browserdan başka hiçbir şeye ihtiyacınız yoktur.Kayıt linkine tıkladiktan sonra ırkınızı seçip kayıt yapabilirsiniz.

Bir kez kaydolduktan sonra kendinizi karakterinizin tüm özelliklerinizi görebileceğiniz bir RPG ekranında bulacaksınız. Burada karakterinizin tüm özelliklerinin yanı sıra av linklerinizi de görebilirsiniz. Bu link vasıtası ile internetin dört bir yanından kurbanlarınıza ulaşabilirsiniz. Örneğin; arkadaşlarınıza yollayabilir, web sayfanıza koyabilir yada forumlarda imza olarak kullanabilirsiniz. Eger durumdan şüphelenmeyen kurbanınız bu linke tıklarsa onu ısıracak ve 1 ila 3 litre kan (bir Vampir olarak) yada 1 ila 3 kg. Et (bir Kurtadam olarak) alacaksınız. Aynı miktarda altında hesabınıza geçmiş olacak. Eğer kurbanınız MonstersGame’e kayit yaptırırsa yeni bir Vampir/Kurtadam yaratmış olacaksınız ve onun Av linki gelirlerinin %25 kadarı sizin hesabınıza geçecek. Yarattığınız Vampir/Kurtadam 3 Level olduğunda hesabınıza 5 altın ve 1 Deneyim Puanı yatırılacak. Altınınızı karakterinizin deneyimlerini arttırmak yada sığınak geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Internette Link avına ek olarak rakip ırkın üyelerine saldırarak onların altınlarını da çalabilirsiniz. Karakterinizin yetenekleri ve envanterinizdekiler bu savaşta hayati yer tutmaktadır. Daha detaylı bilgi için lütfen “Bilgi Çubuğu”na bakınız.

başa Dön

Ekran Görüntüleri:

Screenshot #1 Screenshot #2 Screenshot #3 Screenshot #4 Screenshot #5 Screenshot #6 Screenshot #7

Bilgi Çubuğu:
Karakterinizle ilgili tüm önemli bilgileri burada görebilirsiniz, Ne kadar altın kazandığınız gibi, skillerinizi ve nekadar altınınız olduğunuda. Önceki savaş raporlarınız ve yarattıgınız Monsterlarıda görebilirsiniz. Bu sayfada Kan Kristalleriniz ile silahınızı geliştirebilirsiniz (Eğer "Envanter" sayfasınız kullanmıyorsanız)! Karakter Detayı:

Güç:
Eğer rakibinize saldırma şansı elde ederseniz vuruşunuzun gücünü belirler. Eğer rakibinizin Dayanıklılığı yüksekse daha düşük vuruşlar yaparsınız.
Savunma:
Düşman ataklarını ne kadar etkili durdurabileceğinizi belirler. Eğer düşmanınızın Çeviklik değeri yüksekse daha sık vuruşlar yapar.
Çeviklik:
Rakibinize ne kadar sıklıkla saldırı düzenleyeceğinizi belirler. Eğer düşmanınızın Savunması yüksekse daha az isabetli vuruş yaparsınız.
Dayanıklılık:
Dayanıklılık rakibinizin saldırısından kaçınma ve saldırısını engelleme yeteneğinizi arttırır. Yani uzun süre yorulmadan etkili biçimde savaşabilmenizi sağlar.
Beceri:
Düşmanınızı ne kadar çabuk bulabileceğinizi ve düşmanınızın Savunma Bonusunu etkiler. Eğer beceriniz düşük ve Rakibinizin sığınağı oldukça iyiyse daha zor bulunur ve rakibiniz daha yüksek Savunma bonusu alır.
Deneyim Puanı:
Kendinizle aynı ve Yüksek levellerdeki rakiplerinizle dövüştüğünüzde Deneyim Puanı kazanırsınız. Kazandığınız takdirde kendinizden yüksek levellerde ki rakiplerden 2, aynı seviyedeki rakiplerden 1 deneyim puanı kazanırsınız. Kaybetmeniz halinde ise yüksek level ve aynı leveldeki rakiplerinizden 1 düşük levelli rakiplerinizden ise deneyim puanı kazanamazsınız..
Yasam Enerjisi:
Yasam enerjisi karakterinizin o andaki yaşam gücünü belirler. Savunma ve saldırılarda bu değerler rakiplerinizin vuruş gücüne bağlı olarak negatif anlamda değer kaybeder. Tüccardan yaşam enerjisi alarak bu değerleri arttırabileceğiniz gibi saat başı %10 enerji toplarsınız. Bir sonraki levele geçişte ise var olan en yüksek enerji değeriniz de aynı oranda artmaktadır.

başa Dön

Mesaj:
Bu bölümde her iki ırktan üyelere mesaj yollayabilir yada alabilirsiniz.Ayrıca bu menü içerisinden saldırı yada savunmalarınıza ait raporlara da bakabilirsiniz.

başa Dön

Sığınak:
İnsan avı, Av linki ve Diğer ırka yaptığınız saldırılardan kazandığınız altınlar ile kendinize bir sığınak alabilirsiniz. Bir bina, duvar, yol ve çevre olusturabilir, ve bunları geliştirerek daha zor bulunabilir ve daha yüksek Savunma bonusu alabilirsiniz. (Bu iki etkende eğer o anda Sığınağınızda iseniz etkilidir.).

başa Dön

Kasaba:
Tüccar: Kasabadaki Tüccarı; silah, zırh, almak yada satmak ve yaşam enerjinizi arttıran yada belli bir süre için belli bir miktarda yeteneklerinizi arttıran iksirler için ziyaret edebilirsiniz.
Yüzükler:
Temel olarak üç çeşit yüzük mevcuttur. Bunlar; av,ganimet ve savaşlarda karakterinizin temel özelliklerinizi arttıracak yüzüklerdir. Aynı türden yalnızca bir yüzük taşıyabilirsiniz ve sadece sahip olduğunuz en iyi av ya da ganimet yüzüğü karekter özelliklerinizi etkiler. Savaş esnasında karakter özelliklerinizi arttıran yüzükler gerekli karakter seviyesine göre seçilmelidir; bu türden (veya herhangi bir türden) bir çift yüzük geçersiz sayılacaktır, bu yüzden aynı türden iki tane yüzük almanız bir işe yaramayacaktır. Eğer bütün yüzük çeşitlerinde avantaj kazanmak istiyorsanız, en iyi olan ganimet yüzüğü, av yüzüğü, şeytani yüzük ve savunma yüzüğü ya da en iyi veya ikinci en iyi yeteneklerinize etki edecek yüzükleri satın almalısınız. Bu şekilde saldırıda ve savunmada kendinize avantaj sağlayabilirsiniz. .
Tılsımlar:
Birçok çeşit tılsım mevcut, 30 level'a ulaştığınıda shoptan satın alabilirsiniz; Bu tılsımlar yanlızca giyildilerse ve aktif edildiyseler işe yararlar. Bazı tılsımlar sizi insan avlarınızda güçlendirir, bazıları karaterinizin daha çabuk iyileşmesini sağlar, ve bazılarıda savaş sonuçları çeşitli yollarla etkiler. Aşağıda mevcut tılsımların genel açıklamaları bulunmaktadır.
Ataların Koruma Tılsımı
Eğer güçlü bir rakip tarafından saldırya uğradıysanız, Atanız size yardıma gelicek ve daha fazla yaşam enerjinizi doldurucak.
Oryantasyon Tılsımı (Sadece Premium kullanıcılar için mevcut!)
Bu tılsım takılırken avlanma sırasında olumsuzluklar ortadan kalkar ve başarılı olma şansınız artar.
İyileştirme Tılsımları (3 versiyonu mevcut!)
Oyuncu leveline gore bonus iyileşme kazanır ve iyileşmesi müthiş bir şekilde artar.
Panik Tılsımları (Irkınıza göre gümüş ve sarımsak versiyonları mevcuttur, Bu tılsımlar sadece premium kullanıcılar tarafından alınabilir)
Eğer bu tılsımı giyerken atak alırsanız, küçük bir şans ile tılsımın gücü rakibinizin savaş meydanından kaçmasını sağlayacaktır. Eğer tılsımın gücü serbers kalırsa, savaş olmayacaktır, fakat normak 5dk. bekleme süresi iki oyuncu içinde geçerlidir ve saldıran 12 saat boyunca rakibine tekrar saldıramayacaktır!
Karizma Tılsımları (9 versiyonu mevcut!)
Savaşın kazananı bu tılsımı takıyor ise bazı özel bonuslar kazanıcaktır. Tılsım seyircileri savaş alanına çekicektir. Seyircilerin kaybettiği altın kazananın hesabına yazılacaktır. Bu altın bonusu kaybedenin hesabından düşmeyecektir.
Mükemmeliğin Tılsımı (Sadece Premium kullanıcılar için mevcut!)
Bu tılsımı giyerken insan avlarınız sırasında başarısızlığa uğramayacaksınız! Artık kafanızı çöp kutularına çarpayacağınızı hayal edin..
Deneyim Tılsımı
Bu tılsım atalarınızın yardımıyla daha fazla deneyim kazanmanızı sağlar; Daha büyük şehirler daha cok deneyim kazanmanıza yardımcı olucaktır.
Hayvani Empati Tılsımı
Bu tılsımı giyerken rakibinizin bekçisini güçsüzleştirme şansınız var. Güçsüzleştirme heriki tarafıda etkileyecektir, fakat savunanın bekçisi yok ise saldıranın bekçisini kullanma şansı doğar
Lanetli Ata Tılsımı
Bu tılsım Atanın kafasını karıştırarak Savunan yerine Saldıranın iyileşmesini sağlar.. eğer bazı kızdırmak istediğiniz "özel arkadaşlarınız" var ise bu tılsım tam size göre. Sadece 1 kere kullanılır ve kullanıldıktan sonra envanterinizden kaybolur
Mezarlık: Mezarlıktan altın kazanmak için çeşitli görevler alabilirsiniz. Mezarlıkta çalışırken karakterinzle herangi başka bir işlem yapamazsınız. Maksimum 12 saat için çalışabilirsiniz. İstediğiniz çalışma süresini seçip bir mezar taşına tıklayarak çalışmak istediğiniz bölgeyi belirleyebilirsiniz. Eğer Şanslıysanız bazı itemler bulabilirsiniz (Silah, Zırh, Yüzük, İçecek veya Tılsım) veya Kan Kristalide bulabilirsiniz. Çalışmanız tamamlandığında ücretinizi alabilirsiniz ve isterseniz tekrar çalışabilirsiniz. Karateriniz leveli arttıkça Mezarlıkta daha iyi işler alıcaktır ve daha fazla kazanacaktır.

Bekçi: 5 Level olduğunuz anda ilk bekçinizi satın alabilirsiniz.Oyunda levelinize göre bir çok bekçi bulunmakta ve her biri Güç, Savunma ve Dayanıklılık açısından geliştirilebilir düzeyde bulunmaktadır. Her Bekçi bu üç yetenekte belli bir başlangıç değerine sahip olup ilk seferde 1 altına, ikinci seferde 4 altına vs. arttırılabilir. Daha yüksek bekçi'nin baslangıç değerleri daha yüksektir. Örneğin Bekçinizin başlangıç değeri 3 ise bunu 4'e çıkarmak için harcayacağınız altın miktarı 1, 5'e çıkarmak için ise 4 altındır. Aynı şekilde 10. seviyede satın aldığınız bir Bekçinin yetenek değerini 11’e çıkarmak için harcayacağınız altın miktarı gene 1, 12'ye çıkarmak için ise 4 altındır. Eğer ilerde Bekçinizi çok yüksek değerlere çıkarmak istiyorsanız bu özellik size bir seviye arttırmanın 10.000 altını bulabileceği zamanlarda oldukça yararlı olacaktır. Bekçinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ama bu durumda bekçinizi satın alırken harcadığınız altın aynen iade edilecekken gelişimine harcadığınız hiçbir altın iade edilmeyecektir. Bekçinizin yetenekleri saldırı ve savunma esnasında silah ve zırh bonuslarınınki gibi sizinkilere eklenir. Ama silah ve zırhlar sizin yeteneklerinize doğrudan eklenirken bekçinizin yetenekleri sizin yeteneklerinizin bir bölümüne eklenir.

Ata Sunağı: Karakteriniz 20. lvl a ulaştığında, ata sunağında atalarınızla dövüşebilirsiniz.Eğer atanızı yenebilirseniz, yeni bir özel yetenek kazanabilir ya da mevcut özel yeteneğinizin derecesini arttırabilirsiniz. Her ırk için seçilebilecek 4 özel yetenek bulunmaktadır.20. lvl a ulaştığınızda bir yetenek öğrenebilir, lvl 40 olduğunda ise yeni birini daha öğrenmeye hak kazanırsınız. Aynı şekilde lvl 60 olduğunuzda 3. yeteneği öğrenebilirsiniz. Lvl 80 olan oyuncular tüm 4 yeteneği de öğrenebilirler. Gün içerisinde sadece 1 kez atanız ile dövüşebilirsiniz.Atanızla dövüşmek için bir miktar altın ödemeniz gerekecek ve her başarılı dövüşünüzden sonra sizden talep edilecek miktar artacaktır. Her iki rakibinde lvl 20 ve üzeri olduğu savaşlarda özel yetenekleriniz savaş sonuçlarını etkileyecektir.

Vampirler için olan 4 özel yetenek şu şekildedir:

Blood rage Kan öfkesi yeteneği, vampirinize hayal edilemeyecek bir güç verecektir (Seviye başına + 5 Güç)

Doppelgänger İkiz Darbe yeteneği, vampirinizin aynı anda 2 yerde birden olmasını sağlayacaktır. (Seviye başına +5 Çeviklik)

Toughness Sağlamlık yeteneği, vampirinizi hasara karşı daha dirençli yapacaktır. (Seviye başına +5 Dayanıklılık)

Stoneskin Taş Zırh yeteneği, vampirinizin silahlara karşı daha dirençli olmasını sağlayacak ve savunmanınızı arttıracaktır (Seviye başına +5 Savunma)Kurtadamlar için olan 4 özel yetenek şu şekildedir:

Barbaric rage Barbar Öfkesi yeteneği, kurtadamınıza inanılmaz bir güç kazandıracak ve öfkesini rakibinize odaklamanızı sağlayacaktır. (Seviye başına + 5 Güç)

Reflexes Refleksler yeteneği, kurtadamınızın gözün takip edebileceğinden daha hızlı hareket etmesini sağlayacaktır. (Seviye başına +5 Çeviklik)

Berserker Çılgına Dönmüş yeteneği, kurtadamınızı hasara karşı daha dirençli yapacaktır. (Seviye başına +5 Dayanıklılık)

Fire Ateş yeteneği, kurtadamınızı yaklaşılamaz yapacak ve rakiplerinizi ürkütecektir. (Seviye başına +5 Savunma)

başa Dön

Saldırı
Burada saldırı yapabilirsin, Etrafı tara ve düşmanlarınla mücadele et! İsimlerini girerekte düşmanlarını arayabilirsin. Eğer rakibini alt edersen, onun taşıdığı altın miktraının 5-10% 'u kazanıcaksın. Her oyuncu sadece saatte 1 saldırı alabilir ve aynı oyuncu tarafından ancak 12 saat sonra tekrar saldırıya uğrayabilir (Fakat kendisi 1saat sonra saldırabilir). Canı 25 altında olan oyuncular saldırı gerçekleştiremezler. Canınız hiçbir zaman 1 puanın altına düşmez. Ama yaşam enerjiniz 10'un altına düşerse mücadeleyi kaybedersiniz! Rakiplerinize 15dk'da bir saldırabilirsiniz (Premium kullanıcılar için bu süre 5dk). Aynı leveldaki rakiplerinizde girdiğiniz hersavaştan 1 deneyim kazanırsınız (kazansanızda kaybetsenizde) yada üst levellardan (kaybederseniz); Eğer üst levellar karşısında başarılı olursanız 2deneyim kazanırsınız!

Ayrıca burada insan avlarına gidebilirsiniz, Eğer başarılı olursanız altın hatta Kan Kristali kazanabilirsiniz. 24 saat içerisinde 1 saat avlanabilirsiniz (Premium kullanıcılar 2 saat). İnsan avında iken, herangi başka bir işlem yapamazsınız. Karakterinizi geliştirmek veya Dükkandan eşya satın almak gibi.

başa Dön

Klan:
Vampirler ve Kurtadamlar oyunda klan oluşturabilirler (doğal olarak sadece aynı ırkın üyeleri aynı klana dahil olabilir). Klan linkine tıklayarak kendinize bir klan arayabilir yada 3. levelden sonra kendi klanınızı kurabilirsiniz. Bir klana dahil olduktan yada kendi klanınızı oluşturduktan sonra tekrar klan linkine tıkladığınızda yeni bir menü ile karşılaşacak, bu menü aracılığı ile (klanda admin iseniz) yeni üyeler alabilir, üyelere degişik sorumluluklar verebilir yada üyeleri klandan çıkartabilirsiniz. Ayrıca klanınızın bina seviyesini de gene buradan arttırabilirsiniz. Her arttırdığınız levelde klanınız 5 üye daha kabul edebilecektir. Klanınızı büyütmek için ise üyelerinizden bağış almanız gerekecektir.

Admin yetkileri Klan kayıtlarınıza esneklik kazandırmak için klanınızda her üyeye çeşitli haklar verebilirsiniz. Admin sayfasının sağında çeşitli tipte admin haklarini görebilirsiniz. Tam yetki ve klan üyelerini silme haklarını vermeden önce sonuçlarını dikkate alınız!

Klan Savaşları The flames of war burn especially bright whenever powerful clans of the opposing races meet one another on the battlefield. Each clan with 5 or more members can declare war on any other clan of the enemy race. The defending clan must not fulfill any membership quota to be eligible for participation in clan wars. Defending clans cannot decline the first war declared by a certain clan, and aggressor clans cannot refuse the first war declared upon them as an act of vengeance by clans they have attacked. Cowardly actions such as leaving or being removed from a clan after a declaration of war will offer you no protection – if a war is declared, a snapshot of all members of both clans is made and used to determine the outcome of the war. Thus, do not be surprised when an opponent who is not listed as being a member of any clan attacks you and the attack is counted in a clan war; the player was clearly a member of the opposing clan as the war was declared!

During clan wars the normal one hour protection from attacks after a battle applies, but the 12 hour cool-down for attacks on the same player is extended to 4 attacks within 12 hours. You can freely decide when to make the attacks. For example, you can attack the same war opponent at 6, 7, 8 and 9 PM and then again at 6 AM on the following day, assuming that the player is not protected at those times due to other battles.Although the elders frown upon the practice, you can offer an enemy clan a peace treaty if you wish to end a clan war. If your clan offers a peace treaty, all members of the opposing who can decide whether or not to accept the treaty (i.e. war admins and full admins) will receive a PM notifying them about the peace treaty offer. They may accept the peace treaty but can also reject it, it is their decision! If the peace treaty is accepted, any attacks between members of the clans involved in the treaty will not count towards the war results, as though the war had never taken place. If a peace treaty has been accepted and is active, all members of both clans will be informed about the treaty.

For various reasons it may be desirable to ask the opponent to agree to a ceasefire during a war - both the aggressor and the defender may suggest a ceasefire. If a ceasefire is active and you encounter a member of the opposing clan while searching for opponents, you will be shown a notice stating that a ceasefire between your clans is currently in force. If you attack an opponent in spite of a ceasefire (which is possible, since ceasefires are NOT enforced by any mechanism in the game!), the ceasefire will be broken and the war will continue normally. You should therefore carefully consider which clans can safely be offered a ceasefire, as they can end the agreement at any time of their choosing.

All members of both clans will be informed in-game via system PM if a ceasefire has been agreed upon or violated.

In some cases one of the clans may be hopelessly outclassed by the opponent or may simply wish not to participate in clan wars. In this case the only alternative is capitulation. If your clan finds itself in this situation, you can end any war instantly and without interference by the enemy clan. Capitulation comes at a cost; the capitulating clan loses all victories and points gained during the war, while the the enemy clan is able to keep any gains it may have made. Capitulation is instantaneous and all players in both clans will receive a PM informing them of the capitulation and which clan member capitulated. Premium players receive a bonus feature in the detail section of the clan war overview containing detailed information about the performance of the clan's members during the war.

The following information is available for each clan member:

Name - the player's name
Points – the total points gained by the player (equal to the number of victories during the war)
Battles – the total number of offensive and defensive battles during the war
Attacks - the total number of attacks made by the player during the war
Damage – the total damage the player inflicted upon enemies during the war
Gold - the total amount of gold the player the player has looted from opponents during the war

If the total number of battles is much higher than the number of attacks, this implies that the player is passive and is often being attacked by the enemy. If the number of points gained is significantly lower than the number of attacks, then the player is losing many offensive battles. The detailed war statistics provide clan leaders with a powerful tool for judging the performance of their members.

back to top

Ayarlar:
İsminden de anlaşılabileceği gibi, bu kısımdan oyunda bazı ayarlar ve düzenlemeler yapabilirsiniz. Karakteriniz hakkında bir geçmiş oluşturabilir yada linkinize tıklayanlara yollanması için bir yazı oluşturabilirsiniz. Eger Premium üye iseniz karakterinize bir avatar resmi seçebilir ve karekter isminizi istediğiniz kadar değistirebilirsiniz.

başa Dön

Arena
Arena'da diğer oyuncularla savaşabilirsiniz, kendi ırkınızdan olanlar dahil.Arena savaşlarında sadece silahlardan gelen bonus, zırh, yüzükler ve atalardan gelen özel yetenekleriniz etkili olabilir. İçeceklerin arenada bir etkisi yoktur!
Katılım ücreti
Arena savaşına dahil olabilmek için ücret ödemeniz gerekir, ücret karakter seviyenizin yükselmesiyle artar.
Yetki
Belirli bir arena savaşına katılabilmek için karakter özelliklerinizin (güç, savunma, çeviklik, dayanıklılık ve beceri) diğer katılan karakterlerin seviyelerine uygun olmalıdır.!
Kayıt Süresi
Kayıt süresi savaş baslamadan evvel biter. Gerekli olan sayıda kişi savaş için kayıt olmamışsa, savaş iptal edilir ve o süre içinde kayıt olanların ödedikleri geri iade edilir!
Arena savaşı başarıyla tamamlandıktan sonra savaş bitimine dair bir mesaj alacaksınız, ve bu mesajda veya arena sayfasında savaş sonuçlarını görebilirsiniz.

başa Dön

Envanter
Hesap ayarlarınızda Envanteri Göster seçeneğini seçebilirsiniz. Böylelikle daha temiz bir Statü Sayfanız olur. Eğer yaparsanız Eşyalarınız Ana sayfanızda gözükmiyecektir işlemlerinizi "Envanter" sayfasında yapmanız gerekecektir.

başa Dön

Premium
"Premium" linki sizi Kan Kristali alabileceğiniz yere yönlendirir. Kan Tapınağında Kan Kristalleriniz ile Premium Hesap alabilir veya levelinize göre Altın karşılığında takas yapabilirsiniz. Kan Kristalleri ayrıca Tüccardan Tılsım almak içinde kullanılabilir yada Silahlarınızı geliştirebilirsiniz. (veya "Envanter" sayfasında eğer kullanılıyorsa)..

başa Dön

Kan Tapınağı
Burda Kan Kristallerinizi Levelinize göre altın karşılığında takas edebilirsiniz yada Premium hesabı alabilirsiniz. MonstersGame'i bedava oynayabilirsiniz, fakat Premium hesaba sahip olursanız oyunu reklamsız oynarsınız (Bazı Notlar ve PM'ler alabilirsiniz reklam sayılmayan), Avatar yükleyebilirsiniz ve özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz!
Eğer Kan Kristalleriniz Premium hesap için takas ederseniz Premium hesabınız yok veya hesabınız 30 gün yada az sürelikse, levelinize göre altın bonusu kazanırsınız! Altın bonuzu Levelinize göre belirlenmektedir - Mevcut gold bonusu, eğer varsa Premium sayfasında ve Kan Tapığında gösterilir!

başa Dön

Kurallar:
1) Oyuncular üyelikleri üzerinde hiçbir yasal hakka sahip değildirler.
2) Oyuncular, oyun operatörleri, oyun ve forum adminlerinin verdiği talimatlara dikkat etmek zorundadırlar.
3) Spam mail yada chat ve forumlarda Flood (bir mesajı birçok kez yollamak) yaparak Av Linki yollamak, bu olaylara karışmış bütün üyelerin üyeliklerinin silinmesine sebep olabilir.
4) Bütün Buglar (Programlamadan doğan hatalar) MonstersGame ekibine mümkün olduğunca çabuk bildirilmelidir. Herhangi bir bug ı kullanarak menfaat sağlayan üyelerin kayıtları silinecektir.
5) Multi üyelik (bir şahsın bir sunucuda birden fazla üyelik açması) yada herhangi başka bir şekilde hile yapmak kesinlikle yasaktır. Bu suçlara iştirak edenlerin üyelikleri hemen silinecektir. Farming yapılması (kendi multi karakterlerinize saldırmak ya da sizin saldırmanız için başkaları tarafından oluşturulan karakterlere saldırmak), karakterinizin herhangi bir uyarıya yada istisnaya gerek olmadan silinmesine neden olacaktır!
6) Script, bot ve benzeri programların kullanılarak oyundaki işlemlerin otomatikleştirilmesi karakterinizin silinmesine neden olur. Scriptler/Botlar, oyundaki herhangi bir işlemin otomatik olarak ya da kullanıcı tarafından manuel olarak yapılmasını sağlayan tüm programları içerir. Oyun sunucusundan veya oyun sayfalarından direkt olarak data okumakta bu işlemlerin içine girer. Ayrıca link değiştirme servislerinin ya da karakter linklerinizin otomatik olarak tıklanılmasını sağlayan internet servisleri de bu kategori de değerlendirilir!
7) Diğer üyelere ya da MonstersGame Ekibi ne hakaret eden kişilerin üyelikleri uyarılmadan silinebilir.
8) Üyelerin oyunun parçalarını ve oyundaki hesaplarını açık arttırma sitelerinde ya da başka yollarla satmalarına izin verilmez. Bu tip durumlara karışmış üyelikler silinir.
9) Bir üyenin başka bir üyenin üyeliğini onun izni olmadan kullanması veya hacklemesi üyeliğinin silinmesi ile sonuçlanır.
10) Oyunda ve/veya oyun forumundaki kullanıcı isimlerinde, klan ismi/tag larında çirkin, pornografik, yasadışı, politik ya da aşırı sağcı içerik kullanan üyelikler silinebilir.
11) Oyun içi mesajlaşma veya forumdaki özel mesajlarla çirkin, pornografik, yasadışı, cinsiyet ayrımcılığı veya politik açıdan radikal (Neo-Nazi, ırkçılık vb.) içerikli mesaj gönderen kullanıcıların veya bu tarz içeriği karakter tanıtımlarında (yazı ya da resim) kullananların üyelikleri silinebilir.
12) Bütün üyelerin kendi Av Linklerine sahip çıkması gerekmektedir. Forumlara, sohbet odalarına, ziyaretçi defterlerine yollanan linklerden MonstersGame ekibi sorumluluk kabul etmemektedir.
13) Tamamlanan bir klan birleşmesinin ardından klanı yetkisiz bir şekilde ele geçiren ya da herhangi bir şekilde bir karakteri hackleyen kullanıcıların üyelikleri silinir!
14) Oyun içi mesajlaşma ya da forumdaki özel mesaj yöntemiyle diğer üyeleri kızdıracak ya da provoke edecek şekilde sürekli mesaj göndermek yasaktır. Diğer üyelerden şikayet geldiği takdirde uyarılır, tekrarı halinde üyeliğiniz silinebilir.Sürekli aynı karakterden/karaktere saldırı almak/yapmak bu kategoriye GİRMEZ!!!
15) Oyun içi mesaj ya da forum özel mesajları ile diğer üyeleri klanınıza davet etmek yasaktır. Forumlarda bu amaçlı konular açılmıştır. Diğer üyelerden şikayet geldiği takdirde uyarılır, tekrarı halinde üyeliğiniz silinebilir!
16) Av Linkleriniz hiçbir sekilde kısa url ve yönlendirilmiş bir şekilde olmamalı, kişilerin bilerek ve kendi iradeleri ile tıklayabilecekleri şekilde fare imlecinin üzerine getirilmesi halinde browser’dan belli olacak şekilde kullanılmalıdır. Linkinizi belli bir yazı ile oluşturabilirsiniz. Bu kurala uymayan üyelerin üyelikleri silinir.
17) MonstersGame’in yapısını bozacak şekilde araç/bot/script lerin dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu tip eylemlerde bulunan üyelerin üyelikleri silinecektir. (bkz. 6 No'lu Kural)
18) Klan ya da karakter tanıtımlarının içerikleri sayfa yapısını bozacak ya da oyundaki çerçeveleri bozacak şekilde olmamalıdır (Maksimum genişlik =530 piksel!)Tanıtımı gereksiz şekilde uzatan ya da saldırı alınmasını zorlaştıracak şekilde anlamsız yazıların, resimlerin ya da boşlukların kullanılması yasaktır.
19) Klan ya da karakter tanıtımlarında karakter isimleri ya da savaş raporları kullanılabilir, ancak ilgili kullanıcı silinmesini isterse tanıtım sayfalarından hemen kaldırılmalıdır. Ayrıca aynı bilgileri hakaret edici şekilde kullanmak ta doğal olarak yasaktır!Çeviren: Mustafa ÖZAYDIN
 


© 2005 - 2024 CRATR.games GmbH - Tüm hakları saklıdır. Künye | Privacy